در این مقاله میخواهیم دلایل شرکت در یک استارتاپ ویکند و مزایای آن را بررسی کنیم.

 

 

اصول راه اندازی یک شرکت

برای تاسیس یک شرکت بهتر است در یک استارتاپ ویکند شرکت کنید چرا که اطلاعات خوبی در اختیار شما قرار می‌دهد. برای این کار مطمئنا مقاله‌های زیادی خوانده‌اید، به پادکست‌ها گوش داده‌اید و حتی ممکن است در برنامه‌های راه‌اندازی استارتاپ شرکت کرده باشید. همچنین ممکن است شما واژه‌هایی مانند اعتبارسنجی مشتری، محصول متناسب با بازار، محصول حداقلی قابل حیات و چیزهایی مانند این را شنیده باشید. دانستن تعریف این واژه‌ها برای شروع ضروری است، اما دیدن آنها در عمل و زمانی که شما در حال ساختن یک شرکت در ۴۸ ساعت هستید، واقعا به فهم معنای آنها و فهم اینکه چرا مهم هستند و چگونه به دست آمده‌اند، کمک می‌کند. زمانی که توسعه دهنده‌های ما محصولات حداقلی قابل حیات را تولید می‌کنند، تیم به شکل‌گیری اجزای کلیدی کمک می‌کند. برای شناخت مشتریان، ما با مشتریان صحبت می‌کنیم و تحقیقات بازار را انجام می‌دهیم. مدل‌های تجاری‌مان را به کمک مربیان باتجربه می‌آزماییم و معلوم می‌کنیم که چرا احساس می‌کردیم که محصولی متناسب با بازار داشته‌ایم. اگر من بخواهم بر روی ایده‌های خودم کار کنم و یا به یک شرکت تازه تاسیس دیگر کمک کنم، با شرکت در این برنامه توانایی‌های بسیار خوبی به دست می‌آورم که به من کمک می‌کند در کارم موفق باشم.

 

 

آیا درصدد راه اندازی شرکت خود هستید؟

استارتاپ کار بسیار سخت و دشواری است و ممکن است چند سال طول بکشد که یک ایده توجهات را در بازار به خود جلب کند. برای مثال ایر بی‌ان‌بی در سال ۲۰۰۷ تاسیس شد اما تا سال ۲۰۱۰-۲۰۱۱ رشد چشمگیری نداشت. ممکن است افسانه‌هایی درباره شروع یک کسب و کار شنیده باشید، برای مثال اینکه «شما می‌توانید برنامه‌ریزی خودتان را داشته باشید» یا «شما می‌توانید انعطاف داشته باشید چرا که این شرکت متعلق به شما است». اما این حرف‌ها واقعیت ندارند. استارتاپ ویکند نه تنها این فرصت را برای شما فراهم می‌کند که نگاه مختصری به حجم کاری که درگیرش می‌شوید داشته باشید بلکه به شما نشان می‌دهد چه انسان‌هایی در شروع یک استارتاپ می‌توانند موفق‌تر باشند. برای هر کسی که در یک شرکت بزرگ کار کرده است و درباره شروع یک شرکت سوال دارد، تجربه‌ی چنین برنامه‌هایی واقعا ارزشمند است.

 

 

بررسی ایده‌ها

یک مقاله در مجله‌ی فوربس گفته است ۹۰٪ استارتاپ‌ها ناموفق هستند. در نتیجه فایده‌ی دیگر استارتاپ ویکند این است که با بررسی ایده‌ی شما مشخص می‌کند که آیا این ایده ‌می‌تواند موفق باشد یا نه. البته نمی‌توان ۱۰۰٪ به این داوری اعتماد کرد. در شب اول از همه‌ی افراد خواسته می‌شود که در ۶۰ ثانیه ایده‌ی خود را بیان کنند. به هیچ کس اجازه داده نمی‌شود که جزئیات ایده‌اش را بیان کند، فقط باید آن را به صورت خیلی خلاصه مطرح کند، اینکه برای حل چه مشکلی پیشنهاد شده است و دقیقا چگونه قرار است این مشکل را حل کند. همه‌ی ما ایده‌هایی برای شروع یک کسب و کار داریم اما فقط ایده هایی می توانند موفق باشند که به یک نیاز مشخص پاسخ می‌دهند. بنابراین اگر ایده‌ی ایجاد یک کسب و کار را در ذهن دارید به گروه بپیوندید و از آن بازخورد بگیرید. همچنین اگر زیادی مطمئن هستید که یک ایده‌ی فوق‌العاده دارید، گروه ممکن است با شما در اینکه محصول یا خدمات شما خیلی خوب است، چندان موافق نباشد و شما را از این توهم خارج کند.


این مسئله ممکن است شما را ناامید کند، اما می‌تواند مانع از این شود که زمان و هزینه‌ی زیاد برای چیزی صرف کنید که هیچکس به آن نیاز ندارد. ایده‌ای که من داشتم و خیلی هم به آن اطمینان داشتم به شدت مورد انتقاد واقع شد به طوری که خودم هم در عملی شدن آن شک کردم.

 

 

ملاقات با افراد و شرکت در اجتماع جدید و پویا

ممکن است شما آدمی باشید که دوست دارد آخر هفته‌ها کارهای جدیدی انجام دهد، اما اکثر ما دوست داریم کارهای همیشگی را انجام بدهیم. استارتاپ ویکند راه فوق‌العاده‌ای است برای اینکه تجربه‌ی جدیدی کسب کنید؛ به شما کمک می‌کند در کار حرفه‌ای‌تان پیشرفت کنید و علاوه بر این خوش بگذرانید و با گروهی از افراد جالب و خلاق آشنا شوید. افرادی که ارتباط با آنها در آینده نیز می‌تواند کمک زیادی به شما بکند.

 منبع : chetor.com

Author: زهرا موسوی

نوشتن دیدگاه


اشتراک موبایل
 1. شماره موبایل خود را وارد نمایید
  لطفا شماره موبایل خود را به صورت صحیح وارد نمایید.
 2. کد امنیتی را وارد کنید(*)
  کد امنیتی را وارد کنید لطفا کد امنیتی نمایش داده شده در عکس را صحیح وارد نمایید.
 3. با عضويت در سامانه موبایلی لرنا می توانيد از خبرنامه های ایمیلی ، فراخوان ها و ساير امکانات سامانه موبایلی لرنا بهره مند شويد. پس هم اکنون عضو شوید!
اشتراک ایمیل
 1. ایمیل خود را وارد نمایید
  لطفا ایمیل خود را به صورت صحیح وارد نمایید.
 2. کد امنیتی(*)
  کد امنیتی لطفا کد امنیتی نمایش داده شده در عکس را صحیح وارد نمایید.
 3. با عضويت در سامانه ایمیلی لرنا می توانيد از خبرنامه های ایمیلی ، فراخوان ها و ساير امکانات سامانه ایمیلی لرنا بهره مند شويد. پس هم اکنون عضو شوید!

مقالات

همفکر چگونه تاثیر گذار است؟

امیر جافری از تیم لاک سال ۹۴ با اعضای تیم لاک در شرایطی به حوزه آی تی...

چیزهایی که برای محافظت از ایده ها باید دانست

  در این مقاله چگونگی حفاظت از ایده هارا بررسی خواهیم کرد. ...

استارتاپ های موفق بانوان

شاید تصور راه اندازی استارتاپ های بزرگ و موفق توسط زنان برایتان عجیب باشد و ی...

ریسک های کارآفرینی

تعریف ریسک : احتمال کم شدن سود واقعی سرمایه گذاری نسبت به سود پیش ب...

تعریف کارآفرینی از دیدگاه هوارد استیونسن

کارآفرینی! یکی از جذاب ترین مباحث در حوزه کسب و ...

تعریف های مختلف استارتاپ

استارتاپ به چه معنی است؟ کدام نوع از کسب و کار استارتاپ نامیده می شوند؟ آیا ک...

چرا کسب‌و‌کارهای نوپا شکست می‌خورند؟

 در بیشتر مواقع شرکت های نوپا و کسب و کارهای تازه تاسیس شکست می‌خورند. یکی از...

گام های سه گانه راه‌اندازی وب سایت فروشگاه آنلاین

آیا به دنبال راهی هستید تا درآمد فروشگاه اینترنتی خود را افزایش دهید؟ این خوا...

دلایل شرکت در یک استارتاپ ویکند

در این مقاله میخواهیم دلایل شرکت در یک استارتاپ ...

MVP یک محصول نیست، بلکه یک فرآیند است

📍یک داستان همیشگی: یک تیم با یک ایده شروع می کند، ...

استارتاپ و اصطلاحات آن

استارتاپ به یک کسب‌و‌کار نوپا گفته می‌شود که با هدف پیدا کردن مدل کسب‌و‌کار ر...

سینا حیدری برگزار کننده همفکر خرم آباد : دمیدن انرژی به کالبد کارآفرینی لرستان

چند سالی که در سراسر کشور و به تبع آن در خرم آباد (لرستان) رویداد همفکر با هد...

همکاران لرنا

سینا حیدری

مدیر سایت

سمیرا قربانی نژاد

نویسنده سایت

فاطمه فلاح

نویسنده سایت

عاطفه فرضی

نویسنده سایت 

زینب محمدی

نویسنده سایت 

عاطفه خسروانی

نویسنده سایت

درباره ما

ما، مجموعه‌ای از فعالان استارت آپی و فناوری اطلاعات لرستان هستیم که Lorna.ir را برای کمک به رشد کارآفرینی و توسعه شرکت‌های نوپای فناوری در شهرهای لرستان بوجود آورده‌ایم.

لرنا تلاش می‌کند، با ایجاد شبکه‌ی ارتباطاتی و آموزشی گسترده؛ جوانان خلاق و پرانرژی شهر را به سمت کارآفرینی و راه‌اندازی شرکت‌های نوپای فناوری سوق دهد و برای اینکار از فعالیت‌های رسانه‌ای و برپایی رویدادهای متنوع کارآفرینی و فناوری بهره می‌برد.

تماس و همکاری

اگر علاقه‌مند به معرفی استارتاپ خود هستید، موقعیت شغلی در شرکت خود دارید، می‌خواهید نوشته‌تان را منتشر کنیم و یا اینکه علاقه‌مند به حمایت از ما هستید و علاقه‌مند به شرکت در برنامه های ما را دارید و یا هر نظر و پیشنهادی دیگری دارید با ما تماس بگیرید.

ایمیل : info@Lorna.ir

شماره تماس : 09165533578