در جلسه ی کمیسیون IT اتاق بازرگانی استان لرستان موارد زیر مورد بررسی قرار گرفتند :

موانع کسب و کار شرکت های نوپا

روش های تامین مالی شرکت ها

تهیه بانک اطلاعاتی از شرکت های فعال در حوزه  it

 

احسان مبینی پور بررسی وضعیت فعلی و شناخت راهکارهای مناسب جهت حمایت از کسب وکارهای نوین در بستر فناوری اطلاعات را مهم دانست و اظهار داشت: باید ببینیم کسب وکارهای نوپا چگونه می توانند از موانع موجود عبور کرده و کسب وکار خود را رشد دهند.

امیر جافری عضو کمیسیون، مشکل بزرگ کسب و کار های نوپا را پویا نبودن فضای کسب و کار در استان لرستان برشمرد و افزود: این رکود باعث خروج استارت آپ های فعال از استان شده است .همچنین وی تصریح کرد عدم توجه کافی و وجود منابع مالی‌ اندک حمایتی، وجود بوروکراسی اداری و در پاره‌ای موارد تبعیض و اعمال سلیقه شخصی در اعطای مجوز به شرکت های نوپا و شرکت‌های دانش‌بنیان از عمده ترین مشکلات پیش روی شرکت های نوپا است .

سینا حیدری عضو دیگر کمیسیون با تاکید بر اینکه در فازهای اولیه، استارت آپ تنها یک ایده است و پس از انجام تحقیقات اولیه و امکان­ سنجی تبدیل به یک استارتاپ می ­شود گفت: رشد این کسب و کار از زمانی که محصولات و خدمات نوآورانه ­ی  خود را به بازار عرضه کند و بتواند مشتری جذب کند شروع می شود. اگر استارت آپ­ ها بتوانند آن­قدر درآمدزایی کنند که بر هزینه های خود فائق آمده و به سوددهی برسند و یا سهامشان در بازار بورس به فروش برسد، دیگر استارت آپ تبدیل به یک کسب و کار شده و از حالت نوپایی خارج می ­شود. وی افزود فعالین آگاهی درستی از نحوه درست برگزاری استارت آپ­ها ندارند و این امر باعث می­شود استارت آپ ها با شکست مواجهه شوند ایشان برای رفع این مشکل اظهار داشت می­بایست کار بصورت سیستماتیک پیش رود و آموزش هایی به علاقمندان این حوزه داده شود .

اکبر دارابی مدیر عامل شرکت نوتون اظهار داشت: عدم مدیریت صحیح در بودجه استان ، برگشت بودجه و سرمایه یکی از عوامل رکود کسب و کار در استان محروم لرستان است. وی با تاکید بر اینکه استفاده از نسخه غیر بومی برای کسب و کارها ما مناسب نیست گفت: عمده مشکلات کسب و کار ما به دلیل عدم شناخت کامل و علمی بازار، عدم آگاهی از نقطه سر به سر سرمایه گذاری، عدم محاسبه تقدم منابع مالی و نبود تیم مشاوره منتورینگ می­باشد. در ادامه وی تصریح کرد روش های تامین مالی شرکت ها بسیار حایز اهمیت است و باید با آگاهی دادن به شرکت ها نوپا آنها را توجیه کرد برای تامین مالی در اولویت اول به وام ها و ضمانت های بانکی تکیه نکنند .

آرش راشدی رییس اتاق اصناف با اشاره به ضرورت تشکیل بانک اطلاعاتی اصناف در حوزه  it  گفت: اگر بستر لازم برای در اختیار قرار دادن اطلاعات مشاغل جهت تهیه ملزومات کسب و کارها همچنین معرفی خدمات ارایه شده در استان فراهم گردد تا حدود بسیاری از مهاجرت نیروهای متخصص بومی به کلان شهرها جلوگیری می­شود و گام اول در این راه تشکیل بانک اطلاعاتی جامع از توانمندی­های استان می­باشد. همچنین وی افزود اتاق اصناف همکاری­های لازم را در این خصوص انجام می­دهد.

جلسه بررسی وضعیت فنی و قابلیت های سامانه جامع دفاتر پیشخوان صبح روز چهارشنبه مورخ 96/07/19 در محل اداره کل تنظیم مقررات منطقه شمال در تهران برگزار گردید. در این جلسه که به دعوت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به نمایندگی از  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات  در راستای پیگیریهای استانداری استان (لرستان) در خصوص حمایت از محصولات تولید شده در استان  انجام شد موضوع سامانه جامع دفاتر پیشخوان تولید شده در استان به عنوان سامانه جامع و کامل در حوزه فعالان دفاتر پیشخوان مورد بررسی و نقد قرارگرفت . در این جلسه که با حضور مهندس پورسیف مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت  استان و همچنین تیم فنی (شرکت فنی مهندسی نوآوران افلاک پارس مجری پروژه ) وی برگزار گردید پس از بحث و مباحثه و نقد سامانه مذکور در نهایت به دلیل پاسخگو بودن سامانه چه به لحاظ فنی و چه به لحاظ محتوایی و مطابقت با استاندارد های رسمی  مقرر شد در راستای اهداف حوزه مذکور (سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور ) ابتدا در استان های مناطق جنوب غرب پایلوت و سپس با هماهنگی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به کل کشور تسری یابد. قابل ذکر است در این جلسه  معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور جناب آقای مهندس نصیری و همچنین مدیران تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مناطق شمال و جنوب غرب به همراه تیم فنی از وزارت متبوع نیزحضور داشتند.

 

سال 95 سالی بزرگ، و پر از اتفاق های مهم برای ما بود... سالی که بزرگترین اتفاق آن را شروع "رویداد همفکر خرم آباد" بنامیم که قدمی به جهت پویا کردن اکوسیستم کارآفرینی و کسب و کارهای نوپای استارتاپی لرستان بود.


امیدواریم در سال 96 نیز با صبر و پشتکار بیشتر، تداوم رویداد همفکر و پویایی هر چه بیشتر آن را شاهد باشیم و شبکه ارتباطی و آموزشی گسترده تری در استان فراهم کنیم و جوانان خلاق و پر انرژی شهر را به سمت کارآفرینی و راه اندازی کسب و کارهای نوپا تشویق کنیم.


بر خود لازم می دانیم که از دوستان، همراهان، شرکت کنندگان و همفکران، که قبول زحمت نموده و در سال 95 در برگزاری 25 رویداد همفکر که ما را یاری نمودند، تشکر و قدردانی کنیم، عزیزانی كه با حضور معنوی خود، به رشد و توسعه فرهنگ کارآفرینی در لرستان کمک کردند.


🙏 تشکر جانانه از:

آقایان فرنود و احمدی (بنیانگذاران همفکر)
آقای اکبر هاشمی (مدیر مسئول و سردبیر هفته نامه شنبه)
خانم قربانی، خانم فلاح، خانم محمدی، آقای کرامت فر (تیم تولید محتوای همفکر و لُرنا : رسانه جامعه کارآفرینی لرستان)
و تیم اجرایی همفکر که از هیچ کمکی برای هر چه بهتر برگزار شدن همفکر دریغ نکردند.


💥میزبانان همفکر در سال 95:👇👇👇
آقای حامد پویا (آموزشگاه زرافرا)
خانم دکتر سمیه قربانی (مرکز رشد جهاد دانشگاهی استان لرستان)
آقای دکتر امیری (بنیاد نخبگان استان لرستان)
خانم دانیا دولت (شرکت هوشمان الکترونیک)
آقای رفیعی (دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی)


💥مهمانان ویژه همفکر:👇👇👇
آقای سجاد چاری پور
آقای سید علی جزایری
خانم فاطمه حیدری
آقای رحمتی
آقای میلاد سیف نریمانی

 

امیدواریم سال پیش رو، سالی پُر از اتفاق های خوشایند و اهداف بزرگ و موفقیت برای همه عزیزان باشه و همیشه لبتون خندون و دلتون شاد باشه و در سال جدید...
#بهترینِ خودتون باشید✌️

سال نو فرصتی برای دمیدن روح جدید در کسب و کار نو...

با "#همفکر_خرم_آباد" در سال 96 همراه باشید

✅باتشکر، سینا حیدری🙏🌹

رئیس بنیاد نخبگان لرستان از برگزاری جشنواره ایده های برتر در این استان خبر داد.

حمزه امیری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: همزمان با هفته پژوهش و فناوری و به منظور شناسایی، تشویق و معرفی شایستگی ها و توانمندی های ایده پردازان در جامعه و حفظ مالکیت معنوی، ترویج فرهنگ نوآوری و تقویت خودباوری در توسعه فناوری به ویژه فناوری های نوین، جشنواره ایده های برتر استانی با موضوع «توسعه فرهنگ کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان» برگزار می شود.

 

اشتراک موبایل
 1. شماره موبایل خود را وارد نمایید
  لطفا شماره موبایل خود را به صورت صحیح وارد نمایید.
 2. کد امنیتی را وارد کنید(*)
  کد امنیتی را وارد کنید لطفا کد امنیتی نمایش داده شده در عکس را صحیح وارد نمایید.
 3. با عضويت در سامانه موبایلی لرنا می توانيد از خبرنامه های ایمیلی ، فراخوان ها و ساير امکانات سامانه موبایلی لرنا بهره مند شويد. پس هم اکنون عضو شوید!
اشتراک ایمیل
 1. ایمیل خود را وارد نمایید
  لطفا ایمیل خود را به صورت صحیح وارد نمایید.
 2. کد امنیتی(*)
  کد امنیتی لطفا کد امنیتی نمایش داده شده در عکس را صحیح وارد نمایید.
 3. با عضويت در سامانه ایمیلی لرنا می توانيد از خبرنامه های ایمیلی ، فراخوان ها و ساير امکانات سامانه ایمیلی لرنا بهره مند شويد. پس هم اکنون عضو شوید!

مقالات

همفکر چگونه تاثیر گذار است؟

امیر جافری از تیم لاک سال ۹۴ با اعضای تیم لاک در شرایطی به حوزه آی تی...

چیزهایی که برای محافظت از ایده ها باید دانست

  در این مقاله چگونگی حفاظت از ایده هارا بررسی خواهیم کرد. ...

استارتاپ های موفق بانوان

شاید تصور راه اندازی استارتاپ های بزرگ و موفق توسط زنان برایتان عجیب باشد و ی...

ریسک های کارآفرینی

تعریف ریسک : احتمال کم شدن سود واقعی سرمایه گذاری نسبت به سود پیش ب...

تعریف کارآفرینی از دیدگاه هوارد استیونسن

کارآفرینی! یکی از جذاب ترین مباحث در حوزه کسب و ...

تعریف های مختلف استارتاپ

استارتاپ به چه معنی است؟ کدام نوع از کسب و کار استارتاپ نامیده می شوند؟ آیا ک...

چرا کسب‌و‌کارهای نوپا شکست می‌خورند؟

 در بیشتر مواقع شرکت های نوپا و کسب و کارهای تازه تاسیس شکست می‌خورند. یکی از...

گام های سه گانه راه‌اندازی وب سایت فروشگاه آنلاین

آیا به دنبال راهی هستید تا درآمد فروشگاه اینترنتی خود را افزایش دهید؟ این خوا...

دلایل شرکت در یک استارتاپ ویکند

در این مقاله میخواهیم دلایل شرکت در یک استارتاپ ...

MVP یک محصول نیست، بلکه یک فرآیند است

📍یک داستان همیشگی: یک تیم با یک ایده شروع می کند، ...

استارتاپ و اصطلاحات آن

استارتاپ به یک کسب‌و‌کار نوپا گفته می‌شود که با هدف پیدا کردن مدل کسب‌و‌کار ر...

سینا حیدری برگزار کننده همفکر خرم آباد : دمیدن انرژی به کالبد کارآفرینی لرستان

چند سالی که در سراسر کشور و به تبع آن در خرم آباد (لرستان) رویداد همفکر با هد...

همکاران لرنا

سینا حیدری

مدیر سایت

سمیرا قربانی نژاد

نویسنده سایت

فاطمه فلاح

نویسنده سایت

عاطفه فرضی

نویسنده سایت 

زینب محمدی

نویسنده سایت 

عاطفه خسروانی

نویسنده سایت

درباره ما

ما، مجموعه‌ای از فعالان استارت آپی و فناوری اطلاعات لرستان هستیم که Lorna.ir را برای کمک به رشد کارآفرینی و توسعه شرکت‌های نوپای فناوری در شهرهای لرستان بوجود آورده‌ایم.

لرنا تلاش می‌کند، با ایجاد شبکه‌ی ارتباطاتی و آموزشی گسترده؛ جوانان خلاق و پرانرژی شهر را به سمت کارآفرینی و راه‌اندازی شرکت‌های نوپای فناوری سوق دهد و برای اینکار از فعالیت‌های رسانه‌ای و برپایی رویدادهای متنوع کارآفرینی و فناوری بهره می‌برد.

تماس و همکاری

اگر علاقه‌مند به معرفی استارتاپ خود هستید، موقعیت شغلی در شرکت خود دارید، می‌خواهید نوشته‌تان را منتشر کنیم و یا اینکه علاقه‌مند به حمایت از ما هستید و علاقه‌مند به شرکت در برنامه های ما را دارید و یا هر نظر و پیشنهادی دیگری دارید با ما تماس بگیرید.

ایمیل : info@Lorna.ir

شماره تماس : 09165533578