رویدادها و دوره‌های آموزشی مختلفی در شهرهای کشور ما در حال برگزاری هستند که برخی از آن‌ها به طور خاص برای کارآفرینان و صاحبان کسب‌وکارهای کوچک طراحی شده‌اند. شرکت در این رویدادهای کارآفرینی از جهات مختلف برای کارآفرینان و (خصوصا)کسانی که می‌خواهند کارآفرین شوند ضروری به نظر می‌رسد.

در ادامه برخی از مزایای شرکت در یک رویداد کارآفرینی را بیان می‌کنیم:

 

۱۰ رویداد کارآفرینی ایرانی

بنابراین اگر دنبال چنین اهدافی هستید و می‌خواهید در رویدادهای کارآفرینی شرکت کنید، ما در ادامه چند رویداد کارآفرینی ایرانی مشهور را به شما معرفی می‌کنیم که با شرکت در آن‌ها می‌توانید به مزایای گفته شده در بالا دست پیدا کنید.

رویدادها و دوره‌های آموزشی مختلفی در شهرهای کشور ما در حال برگزاری هستند که برخی از آن‌ها به طور خاص برای کارآفرینان و صاحبان کسب‌وکارهای کوچک طراحی شده‌اند. شرکت در این رویدادهای کارآفرینی از جهات مختلف برای کارآفرینان و (خصوصا)کسانی که می‌خواهند کارآفرین شوند ضروری به نظر می‌رسد. در ادامه برخی از مزایای شرکت در یک رویداد کارآفرینی را بیان می‌کنیم:

 • - یادگیری مباحث و موضوعات تخصصی جدید
 • - توسعه و بهبود روحیه‌ی کارآفرینی خود
 • - آشنایی با هم‌فکران خود و شبکه‌سازی با آن‌ها
 • - بهره‌گیری از تجربیات رهبران فکری
 • - الهام گیری از ایده‌های مطرح شده
 • - یافتن هم‌تیمی‌های خوب و تیم‌سازی

 

 

استارتاپ‌گرایند

استارتاپ گرایند یکی از رویدادهای برتر کارآفرینی است که این روزها در سراسر جهان در حال برگزاری است. این رویداد کارآفرینی برای اولین بار، سال ۲۰۱۰ توسط درک اندرسون و اسپنسر نیلسون در کالیفرنیا برگزار شد و سپس با ذوق و اشتیاقی که نسبت به کارآفرینی در سطح جهان وجود داشت، به نقاط مختلف جهان توسعه پیدا کرد.

در هر رویداد استارتاپ‌گرایند صاحبان یکی از کسب‌وکارهای موفق حضور پیدا می‌کند و از موفقیت‌ها، شکست‌ها و تجارب خود می‌گوید، شرکت‌کنندگان نیز داستان کسب‌وکار موردنظر را شنیده و سپس سوالات خود را در زمینه‌ی مرتبط می‌پرسند. پس از اتمام رویداد شرکت‌کنندگان فرصت پیدا می‌کنند تا با هم‌فکران خود تعامل داشته باشند و از همه‌ی این موارد برای رشد خود بهره بگیرند.

تدکس

رویداد تدکس یکی از پروژه‌های جانبی سازمان غیرانتفاعی تد هست که مطمئنا با آن آشنا هستید. سازمان تد برای هر شهری که بخواهد رویدادی شبیه به تد برگزار کند مجوز صادر می‌کند اما آن‌ها باید این رویداد را تحت عنوان تدکس برگزار کنند. در این رویدادها مجموعه‌ای از افراد با افکار آینده‌نگر از جمله نوآوران، طراحان، متخصصین و … گرد هم می‌آیند تا دغدغه‎‌های اجتماعی را مطرح کنند و به ایده‌هایی که ارزش گسترده شدن داشته باشند دست پیدا کنند. این رویداد در کشور ما نیز برگزار شده و برای کسانی که به دنبال تغییر دیدگاه‌ خود در زمینه‌ی کارآفرینی هستند بی‌نظیر است.

لین استارتاپ ماشین

یکی دیگر از رویدادهایی که برای کسانی که به کارآفرینی می‌اندیشند توصیه می‌کنیم ماشین استارتاپ ناب است. در این رویداد کارآفرینی همه‌چیز با یک ایده شروع می‌شود. در این رویداد سه روزه به کارآفرینان آموزش داده می‌شود که چگونه ایده‌ی خود را اعتبارسنجی کنند. بسیاری از کارآفرینان پس از این‌که ایده‌ی خود را نهایی کردند با شکست مواجه می‌شوند؛ هدف این رویداد کاهش میزان شکست‌هاست، آن‌ها در تلاش هستند به صاحبان ایده‌ها یاد بدهند که شناخت مشتریان و کشف صحیح نیازها از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است.

همفکر

همفکر یکی از رویدادهای موفق کشور ما می‌باشد که برای اولین بار سال ۱۳۹۲ در تهران برگزار شد. این رویداد که بستری برای شبکه‌سازی، انتقال تجربیات و توسعه‌ی ارتباطات حرفه‌ای است، هم‌‌اکنون در بسیاری از شهرهای کشور در حال برگزاری است. شرکت‌کنندگان با حضور در این چنین رویدادهایی فرصت شبکه‌سازی و یادگیری به دست می‌آورند و اطلاعات خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارند.

کافه‌کارآفرینی

کافه‌کارآفرینی رویدادی است که برای انتقال تجربه ایجاد شده است، انتقال تجربه از یک کارآفرین به افرادی که دوست دارند کارآفرینی را به عنوان یک مسیر طی کنند. آگاهی از مشکلات و مسائلی که کارآفرینان در طی مسیر خود با آن‌ها مواجه می‌شوند برای افرادی که تازه با این فضا آشنا می‌شوند بسیار ارزشمند است.

یکی از بهترین ویژگی‌های کافه‌کارآفرینی در این است که به شرکت‌کنندگانش کمک می‌کند تا ببینند آیا واقعا برای کارآفرین شدن ساخته شده‌اند یا نه؟!

ایده‌شو

این رویداد که از بهمن ماه سال ۹۳ کار خود را شروع کرده است، به دنبال توانمندسازی افراد در ایده‌پردازی می‌باشد. ایده‌شو محیطی را برای کارآفرینان جوان فراهم آورده تا با افراد تاثیرگذار در صنایع مختلف آشنا شوند. نقطه‌ی قوت ایده‌شو سخنرانانی هستند که از طیف‌های مختلف در این رویداد شرکت می‌کنند. یکی از بزرگ‌ترین مشکل ایده‌پردازان و کارآفرینان جوان ارتباط مناسب با صنعت است که ایده‌شو این بستر را برای آن‌ها فراهم می‌کند.

هم کوک

توسعه‌ی اکوسیستم کارآفرینی ما بیش از هر چیزی به ایجاد و توسعه‌ی روحیه‌ی کارآفرینی نیاز دارد. موسسان این رویداد معتقدند که خلاقیت یک توانایی اکتسابی است و با تمرین می‌توان این توانایی را توسعه داد. این رویداد به تازگی ایجاد شده و تاکنون تعداد اندکی از آن برگزار شده است.

روشن شو

روشن‌شو یک برنامه‌ی ۳ ساعته برای کسب دانش و تجربه‌ در زمینه‌های مختلف است. شرکت‌کنندگان این رویداد اغلب افراد جوانی هستند که به دنبال یادگیری مهارت‌هایی در زمینه کسب و کار هستند. سخنرانانی که در این رویداد شرکت می‌کنند در تلاش هستند تا در عرض ۷ دقیقه ذهن مخاطب را راجع به ایده‌شان روشن کنند.

علاوه بر این، شرکت‌کنندگان در این رویداد نحوه‌ی فعالیت در کار تیمی را یاد می‌گیرند که توانایی کار کردن با دیگران یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها برای یک کارآفرین موفق است.

بیست تا سی

«بیست‌تا‌سی» مجموعه‌ای از رویدادها و فعالیت‌هاست که با این هدف کمک به بیست ساله‌ها شکل گرفته است، آن‌ها در تلاش هستند تا به بیست ساله‌ها کمک کنند این دوره‌ی مهم از زندگی خود را بهتر و مفیدتر بگذرونند. مخاطبان و شرکت‌کنندگان این رویداد کسانی هستند که مشتاق یادگیری، رشد و توسعه‌ی فردی هستند تا بتوانند آینده‌ی بهتری را برای خود رقم بزنند.

از بین این رویداد های کارآفرینی ایران، تنها رویداد "همفکر خرم آباد" می باشد که به همت بچه های جامعه کارآفرینی لرستان (لرنا) در استان لرستان به صورت هفتگی و مداوم برگزار می شود و به اکوسیستم کارآفرینی استان لرستان و تشکیل تیم های استارتاپی لرستان کمک می کند.

 

منبع کمکی : ایوند

سینا حیدری
Author: سینا حیدریWebsite: http://www.lorna.ir
سینا حیدری هستم، طراح و توسعه دهنده وب، همچنین طراح رابط کاربری و تجربه کاربری وب. در زمینه کارآفرینی، استارت آپ، کسب و کار و زبان انگلیسی مطالعه دارم و با چند تیم استارت آپی همکاری دارم. همچنین برگزار کننده رویداد همفکر در خرم آباد می باشم.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نوشتن دیدگاه


اشتراک موبایل
 1. شماره موبایل خود را وارد نمایید
  لطفا شماره موبایل خود را به صورت صحیح وارد نمایید.
 2. کد امنیتی را وارد کنید(*)
  کد امنیتی را وارد کنید لطفا کد امنیتی نمایش داده شده در عکس را صحیح وارد نمایید.
 3. با عضويت در سامانه موبایلی لرنا می توانيد از خبرنامه های ایمیلی ، فراخوان ها و ساير امکانات سامانه موبایلی لرنا بهره مند شويد. پس هم اکنون عضو شوید!
اشتراک ایمیل
 1. ایمیل خود را وارد نمایید
  لطفا ایمیل خود را به صورت صحیح وارد نمایید.
 2. کد امنیتی(*)
  کد امنیتی لطفا کد امنیتی نمایش داده شده در عکس را صحیح وارد نمایید.
 3. با عضويت در سامانه ایمیلی لرنا می توانيد از خبرنامه های ایمیلی ، فراخوان ها و ساير امکانات سامانه ایمیلی لرنا بهره مند شويد. پس هم اکنون عضو شوید!

مقالات

همفکر چگونه تاثیر گذار است؟

امیر جافری از تیم لاک سال ۹۴ با اعضای تیم لاک در شرایطی به حوزه آی تی...

چیزهایی که برای محافظت از ایده ها باید دانست

  در این مقاله چگونگی حفاظت از ایده هارا بررسی خواهیم کرد. ...

استارتاپ های موفق بانوان

شاید تصور راه اندازی استارتاپ های بزرگ و موفق توسط زنان برایتان عجیب باشد و ی...

ریسک های کارآفرینی

تعریف ریسک : احتمال کم شدن سود واقعی سرمایه گذاری نسبت به سود پیش ب...

تعریف کارآفرینی از دیدگاه هوارد استیونسن

کارآفرینی! یکی از جذاب ترین مباحث در حوزه کسب و ...

تعریف های مختلف استارتاپ

استارتاپ به چه معنی است؟ کدام نوع از کسب و کار استارتاپ نامیده می شوند؟ آیا ک...

چرا کسب‌و‌کارهای نوپا شکست می‌خورند؟

 در بیشتر مواقع شرکت های نوپا و کسب و کارهای تازه تاسیس شکست می‌خورند. یکی از...

گام های سه گانه راه‌اندازی وب سایت فروشگاه آنلاین

آیا به دنبال راهی هستید تا درآمد فروشگاه اینترنتی خود را افزایش دهید؟ این خوا...

دلایل شرکت در یک استارتاپ ویکند

در این مقاله میخواهیم دلایل شرکت در یک استارتاپ ...

MVP یک محصول نیست، بلکه یک فرآیند است

📍یک داستان همیشگی: یک تیم با یک ایده شروع می کند، ...

استارتاپ و اصطلاحات آن

استارتاپ به یک کسب‌و‌کار نوپا گفته می‌شود که با هدف پیدا کردن مدل کسب‌و‌کار ر...

سینا حیدری برگزار کننده همفکر خرم آباد : دمیدن انرژی به کالبد کارآفرینی لرستان

چند سالی که در سراسر کشور و به تبع آن در خرم آباد (لرستان) رویداد همفکر با هد...

همکاران لرنا

سینا حیدری

مدیر سایت

سمیرا قربانی نژاد

نویسنده سایت

فاطمه فلاح

نویسنده سایت

عاطفه فرضی

نویسنده سایت 

زینب محمدی

نویسنده سایت 

عاطفه خسروانی

نویسنده سایت

درباره ما

ما، مجموعه‌ای از فعالان استارت آپی و فناوری اطلاعات لرستان هستیم که Lorna.ir را برای کمک به رشد کارآفرینی و توسعه شرکت‌های نوپای فناوری در شهرهای لرستان بوجود آورده‌ایم.

لرنا تلاش می‌کند، با ایجاد شبکه‌ی ارتباطاتی و آموزشی گسترده؛ جوانان خلاق و پرانرژی شهر را به سمت کارآفرینی و راه‌اندازی شرکت‌های نوپای فناوری سوق دهد و برای اینکار از فعالیت‌های رسانه‌ای و برپایی رویدادهای متنوع کارآفرینی و فناوری بهره می‌برد.

تماس و همکاری

اگر علاقه‌مند به معرفی استارتاپ خود هستید، موقعیت شغلی در شرکت خود دارید، می‌خواهید نوشته‌تان را منتشر کنیم و یا اینکه علاقه‌مند به حمایت از ما هستید و علاقه‌مند به شرکت در برنامه های ما را دارید و یا هر نظر و پیشنهادی دیگری دارید با ما تماس بگیرید.

ایمیل : info@Lorna.ir

شماره تماس : 09165533578